Vyberte stránku

Nathan Laube

Nathan Laube patří mezi přední světové interprety a pedagogy současnosti. Jako profesor hry na varhany působí na Eastman School of Music v Rochesteru (USA) a současně zastává pozici zahraničního konzultanta na britské Royal Birmingham Conservatoire. V rámci své rozsáhlé koncertní kariéry je pravidelně zván na přední světová pódia (Konzerthaus ve Vídni, Labská filharmonie v Hamburku, Berlínská filharmonie, Royal Festival Hall v Londýně, katedrála sv. Pavla v Londýně, King’s College Chapel v Cambridge, katedrála Notre-Dame v Paříži, Cankarův dům v Lublani, Sejong Center v Soulu). Pravidelně též účinkuje v koncertních sálech napříč Severní Amerikou (Philadelphia, San Francisco, Dallas, Seattle, Nashville, Kansas City, Los Angeles).

V rámci účasti na předních varhanních festivalech po celém světě zastává kromě vlastních sólových recitálů též roli lektora. K nejslavnějším patří např. Internationales Musikfest Hamburg (DE), Berlin Orgelsommer (DE), Dresden Music Festival (DE), Orléans Organ Festival (FR), Bordeaux Festival d’Été (FR), Lapua Festival (FI), Smarano Organ Academy (IT), Stockholm Organ Space Festival (SE) Göteborg International Organ Academy (SE), The Vestfold Organ Festival (NO), Max Reger Festival (USA) či Chicago WFMT Bach Project (USA).  

Laubeho nahrávka skladby “Grand Concerto” z pera Stephena Pauluse, kterou pořídil ve spolupráci se symfonickým orchestrem v Nashville, byla oceněna cenou Grammy v kategorii klasické hudby. Jeho nejnovější sólová deska byla natočena v jihoněmeckém městě Nagold ve spolupráci s předními sólisty současné hudební scény. 

V dubnu roku 2019 byl strůjcem vytvoření dokumentárního cyklu na rozhlasové stanici WFMT Chicago, který sestává ze čtyř dvouhodinových pořadů putujících po nejslavnějších varhanách v Evropě a Spojených státech amerických. Objevuje zde jejich jedinečnou historii a přibližuje varhanní repertoár široké veřejnosti.